PRIORYTETY NASZEJ HODOWLI

 

 

Nasze priorytety, to ZDROWIE, BEZPIECZEŃSTWO i SZCZĘŚCIE NASZYCH PSÓW.

 

Decyzje o skojarzeniu psich par podejmujemy biorąc pod uwagę ZDROWIE, PREDYSPOZYCJE DO PRACY (chęć współpracy z człowiekiem, koncentracja),  STABILNY CHARAKTER (nielękliwy, przyjazny), WSZECHSTRONNOŚĆ.

 

 

Pojęcia "NASZE PSY" jest bardzo pojemne :)

Mamy tu na myśli zarówno psiaki mieszkające z nami jak też ich dzieci, które zamieszkają w swoich nowych rodzinach. Zależy nam na stałym kontakcie z rodzinami, u których zamieszkają nasze szczeniaki. Chcemy wspólnie cieszyć się z ich sukcesów oraz w miarę potrzeb wspierać, gdy pojawią się problemy.

 

 

ZDROWIE

Na rodziców dobieramy psy przebadane do kilku pokoleń wstecz.

Wymagane badania obejmują schorzenia, którymi obciążona jest rasa

(szczegóły w zakładce                     

 

BEZPIECZEŃSTWO I SZCZĘŚCIE

Konsekwentne wychowanie psa od szczeniaka jest kluczowe dla zapewnienia mu bezpieczeństwa i szczęścia w późniejszych latach wspólnego życia.

Proces ten rozpoczynamy my, kładąc nacisk na właściwą socjalizację szczeniaków.

 

STABILNY CHARAKTER

Pierwszy krok - Skojarzenie, dobór rodziców

Drugi krok - socjalizacja u nas

Trzeci krok - wybór nowej rodziny ......

 

WSZECHSTRONNOŚĆ

Zakładamy, że psiaki opuszczające nasz dom mają być psami rodzinnymi i wszechstronnymi, zakładając wyższy poziom rekreacyjnego uprawiania preferowanych sportów.  Zależy nam, by nowa rodzina była szczęśliwa z nowym jej członkiem. Chcemy, by mogła miło i aktywnie wspólnie spędzać czas nie tylko uprawiając z naszymi psami różnorodne sporty kynologiczne, głównie pasienie owiec oraz agility, freesby, obedience, tropienie, flyball, ale także wędrując, pływając, biegając, odpoczywając.....

 

SOCJALIZACJA

 

Pierwsze kilkanaście tygodni życia psa jest bardzo ważne dla jego późniejszego prawidłowego rozwoju emocjonalnego i społecznego.

 

W tym okresie szczeniaki wykazują ogromną ciekawość świata. Ważne jest, by w tym czasie umocnić w psach pozytywne skojarzenia z codziennymi sytuacjami, odgłosami, miejscami z którymi pies może zetknąć się w późniejszym życiu. Ważne, by wachlarz odgłosów, sytuacji, miejsc, był możliwie jak największy. Dlatego w wieku od 6-7 tygodnia wyprowadzamy szczeniaki poza teren dobrze im znany - psiaki wyruszają eksplorować świat (na początek poza ogrodzenie własnego ogrodu, do domów przyjaciół.... )

 

W naszym domu szczeniaki mają do dyspozycji kojec usytuowany w ogrodzie, gdzie w zależności od pogody spędzają czas. Tam poznają odgłosy świata zewnętrznego, włączając w to kilka samochodów dziennie przejeżdżających obok naszego domu. Może to i niewiele, ale na większy ruch przychodzi czas, gdy szczeniaki kończą 7-8 tygodni.

 

Psy od urodzenia mieszkają z nami w domu - w czteroosobowej rodzinie z dziećmi i 3 kotami.  W związku z tym żadne "domowe" odgłosy nie będą im obce :). Psy mają również zapewniony kontakt z różnymi zabawkami i elementami z jakimi spotkają się w swoim życiu sportowym - małe tunele, ruchome elementy po których chodzą, różne struktury podłoża.

 

Wiemy jak ważne jest przyzwyczajenie bordera do przebywania w klatce kenelowej. Aby nasze psiaki od początku miały z nią dobre skojarzenia, traktowały ją jako miejsce bezpieczne, w którym mogą się wyciszyć i odpocząć - my już na wczesnym etapie socjalizacji pokazujemy im, że klatka to właśnie takie miejsce :).

CO NALEŻY WIEDZIEĆ, CHCĄC SZCZENIAKA Z NASZEJ HODOWLI

 

PRZECZYTAJ .....

 

Nasze psy są kontynuacją linii usportowionych psów rodzinnych hodowli ENERGIZER

 

-Nasze szczeniaki mogą trafić wyłącznie do  ludzi, którzy świadomie przyjmując psa do rodziny mają świadomość rasy border collie i zobowiązują się do zapewnienia mu "zaspokojenia" jego dużych potrzeb zarówno fizycznych, jak i mentalnych. Dla których dobrostan i szczęście psa jest priorytetem przy podejmowaniu wszelkich działań mogących mieć wpływ na psiaka w każdym etapie jego życia.

 

- Musisz wiedzieć dlaczego wybrałeś psa rasy border collie i czego oczekujesz po wybranym skojarzeniu.

 

- Dobierając skojarzenia kierujemy się przede wszystkim kryterium zdrowia i cech charakteru.  Rodzice naszych szczeniaków są przebadani i ZDROWI. Należy mieć jednak świadomość, że NIE DAJE TO 100% gwarancji, że u psa nie pojawią jakieś wady, choroby. Należy mieć świadomość rasy i chorób do których jest ona predysponowana.

 

- Zależy nam na pozostaniu w kontakcie z nowymi właścicielami naszych szczeniaków. Chcemy znać ich losy, sukcesy i ewentualne problemy. Kupując od nas szczeniaka - zgadzasz się na to.

 

- Wstępny wybór szczeniaków odbywa się w pierwszych dniach ich życia, siłą rzeczy głównym kryterium jest wygląd ....W związku z tym, zastrzegam sobie prawo korekty wstępnych rezerwacji w 6-7 tygodniu życia szczeniąt, gdy pojawiają się już pewne wrodzone cechy charakterologiczne maluchów.

 

 

ODPOWIEDZ NA PYTANIA ......

 

Jeżeli jesteś zainteresowany szczeniakiem z naszej hodowli serdecznie zapraszam do kontaktu mailowego.

hypnotizerbc@gmail.com

 

Odpowiem najszybciej jak to będzie możliwe :)

 

 

Umieść w mailu następujące informacje:

 

- Imię i nazwisko

 

- Ile masz lat, czym się zajmujesz (pracujesz, uczysz się, pracujesz w domu.....czy masz już psa, jakiej rasy)

 

- Czy masz doświadczenie z psami rasy border collie? Jeżeli tak, to jakie ?

 

- Dlaczego wybrałeś/łaś psa w rasie border collie?

 

- Gdzie mieszkasz (miasto, wieś, blok, dom ......)

 

- Opisz jak będzie wyglądał zwykły dzień w tygodniu z psem? Czy weekend będzie się czymś różnił   od dni powszednich?

 

- Jakie są Twoje oczekiwania wobec nowego psa - charakter (delikatny/ twardy), płeć

 

- Jak planujesz zaspokoić potrzeby fizyczne i mentalne Twojego bordera?

 

 

 

NASZE SZCZENIAKI IDĄCE DO SWOICH NOWYCH DOMÓW

 

* posiadają metrykę ZKwP uprawniającą do wyrobienia na jej podstawie rodowodu ZKwP

 

** są zachipowone, odrobaczone i posiadają wszystkie wymagane szczepienia, stosownie do wieku - udokumentowane w książeczce zdrowia psa

 

*** szczeniaczki są po przeglądzie obowiązkowym, wymaganym przez ZKwP.

 

**** szczeniaki idą do nowych domów w wieku 8 tygodni, NIE WCZEŚNIEJ.

 

***** szczeniaki dostają wyprawkę

 

****** z nowymi właścicielami podpisujemy umowę kupno-sprzedaż w dniu wydania szczeniaków

 

Zdrowie

3 lutego 2019 urodziły się szczeniaczki :)

W kwietniu będą gotowe do wprowadzenia się do Nowych Kochających Domków Na Zawsze .